23 Kwiecień 2017
Praca
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Podręczniki na rok 2...
Wykaz podręczników 2...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2016/17-zmiana! 31.01
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
ZSZ

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Plan pracy LO
Plan pracy Technikum
Plan pracy ZSZ

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie
Miejskie obchody rocznicy katasrtrofy w Smoleńsku
9 kwietnia od godz. 11:00 przy kościele św. Antoniego odbyły się miejskie obchody tragicznej dla Polaków 7 rocznicy katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Przed Mszą Świętą delegacja naszej Szkoły złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy, wśród tragicznie zmarłych byli prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, marszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, Szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstwa, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiącą delegację polską na uroczystości związanej z obchodami 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Wśród nich byli związani z naszym miastem gen. Andrzej Błasik i stewardessa Barbara Maciejczyk.
Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z 96 osób obecnych na pokładzie samolotu.

Z wizytą w nowoczesnej Bibliotece Akademickiej PSW
Grupa medialna klasy 2AC, pod opieką p. Marleny Filipiuk, 3 kwietnia odwiedziła zmodernizowaną, rozbudowaną Bibliotekę Akademicką PSW w Białej Podlaskiej. Oprowadziła nas po niej pani Monika Gościk, pracująca w sekcji informacji naukowej. Pani Monika szczegółowo opowiedziała nam o zasadach korzystania z biblioteki, zapoznała z nowoczesnymi technikami wypożyczania, oddawania czy skanowania książek. Grupa miała okazję zapoznać się z ogromną przestrzenią biblioteki, zapełnioną nowoczesną technologią, jaką serwują nam możliwości XXI wieku. Po kolei zwiedziliśmy różne strefy znajdujące się w bibliotece, takie jak: strefa pracy indywidualnej, grupowej czy strefa relaksu. Funkcjonalność biblioteki i jej nowoczesny wystrój zrobił na nas duże wrażenie.

Dragan Zuzanna, klasa 2AC
Janowska Anita, klasa 2AC

Dzień Patrona Szkoły
Dnia 06.04.2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyła się V edycja Konkursu Recytatorskiego „Trzeba umieć ludzi pokochać…”, który przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Konkurs uświetnił Dzień Otwarty szkoły oraz Dzień Patrona. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. W tegorocznym konkursie brało udział 42 uczniów z 9 szkół.
Konkursu realizował następujące cele: popularyzację poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka; krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia; rozwijanie zainteresowań literackich. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować po jednym utworze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z listy dołączonej do regulaminu i wyrecytować go w ciągu pięciu minut. Jury przy ocenie recytacji brało pod uwagę: interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, dobór treści. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.
 • I miejsce w konkursie zajął Cezary Arseniuk z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Piszczacu.
 • II miejsce zajął Kacper Barzyński z Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej.
 • III miejsce zajęła Irmina Ludwiszewska z Publicznego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Leśnej Podlaskiej.
W czasie trwania konkursu przewidziano dodatkowe atrakcje: zapoznanie gimnazjalistów i ich nauczycieli z ofertą edukacyjną na następny rok szkolny, prezentację zainteresowań i osiągnięć uczniów (grupy medialnej Forte, koła teatralnego, koła plastycznego, konkursów fryzjerskich i sportowych), zwiedzanie pracowni (fryzjerskich, gastronomicznej, językowych, biologicznej, samochodowej, informatycznej, siłowni i innych pomieszczeń). Młodzież miała okazję obejrzeć pokazy fryzur, skorzystać z fachowych porad dotyczących pielęgnacji włosów, bezpłatnej fryzury i zabiegów pielęgnacyjnych. Uczniowie szkoły kształcący się w zawodzie kucharz przygotowali degustację potraw dla wszystkich gości, gimnazjalistów i ich opiekunów. Młodzież mogła skorzystać z profesjonalnej siłowni pod okiem trenera. Gimnazjaliści uczestniczyli w pokazie działania drukarki 3D i nowoczesnego sprzętu (monitorów interaktywnych, wizualizerów). Pasjonaci motoryzacji wysłuchali prelekcji na temat diagnostyki pojazdów, zapoznali się z działaniem urządzenia GUTTMAN służącego do określania usterek pojazdów, oglądali pokaz pracy układu zasilania paliwem silnika ZS COMMON RAIL oraz układów zapłonowych różnych typów. W czasie trwania konkursu uczestnicy i goście byli oprowadzani po szkole przez nauczycieli i uczniów.

Fotorelacja - ***TUTAJ***

Konkurs Matematyczny "Szkolny Pitagoras"
Konkurs Matematyczny "Szkolny Pitagoras"

Regulamin konkursu:

 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas pierwszych, drugich Liceum i klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej, którzy nie boją się myśleć.
 2. Organizatorem konkursu jest nauczyciel Monika Malesa.
 3. Cele konkursu:
  • popularyzowanie matematyki wśród młodzieży
  • rozwijanie zainteresowań matematycznych
  • podnoszenie poziomu stosowania wiedzy matematycznej
 4. Przebieg konkursu
  • konkurs odbędzie się 19 kwietnia 2017r. (środa) o godz. 10:55 w sali nr 24.
  • zgłoszenia do konkursu do dnia 12.04.2017 przyjmują nauczyciele matematyki: pani Irena Jasieńczuk, pani Emilia Ignatowicz, pani Monika Malesa.
  • konkurs przeprowadzony jest w formie pisemnej. Zadaniem konkursowym jest samodzielne rozwiązywanie 20 zadań w formie tekstowej.
 5. Kryteria oceny i nagrody:
  • Oceny rozwiązanych zadań dokonuje jury powołane przez organizatora, według ustalonego kryterium punktowego
  • O kolejności miejsc będzie decydować liczba zdobytych punktów
  • Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

Monika Malesa

XVIII Olimpiada Techniki Samochodowej
18 marca 2017r. w Warszawie na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się II etap XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady była oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Naszą Szkołę reprezentowało 3 uczniów : Michał Parafiński, Szymon Łojewski klasa II THP i Maciej Szprychel klasa III THP.
Do olimpiady zgłosiło się 494 uczniów z całej Polski. Po zakończeniu olimpiady odbyło się zwiedzanie wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Następnie uczniowie zapoznali się z ofertą sprzedaży w salonie BMW.

Fotorelacja G. Michaluka - ***TUTAJ***

Akcja charytatywna
AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT „AZYL” W BIAŁEJ PODLASKIEJ W ramach akcji przeprowadzona została zbiórka następujących rzeczy:
koce, prześcieradła, ręczniki, miski, garnki dla psów. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane do schroniska dla zwierząt 19 marca 2017r. przez najbardziej zaangażowaną młodzież i koordynatora akcji – p. Grzegorza Michaluka. Zapraszamy do schroniska wszystkich wolontariuszy chętnych na wyprowadzanie psiaków w każdą niedzielę od godziny 9.30. Uczniowie biorący czynny udział w wolontariacie na rzecz schroniska: Michał Cep, Dariusz Fedor, Konrad Szydłowski klasa II THP i uczniowie z innych klas. Schronisko mieści się przy ulicy Olszowa 4. Wszystkim dobroczyńcom – uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynią się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.

Krótka fotorelacja - ***TUTAJ***

XIII Konkurs Fryzjerski
W dniu 10 marca 2017 roku w naszej Szkole odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski, którego organizatorem był Dyrektor Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowa Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Tematem przewodnim konkursu była "KOSMICZNA ODYSEJA". Nadzór nad przebiegiem konkursu sprawowała Pani Katarzyna Kroszczyńska. Celem Konkursu było wyłonienie najciekawszego pomysłu, profesjonalizmu w wykonaniu fryzur oraz promowanie młodych, utalentowanych adeptów sztuki fryzjerskiej. W imieniu organizatora konkursu imprezę poprowadzili Anna Chmiel i Wojciech Darczuk (pseudonim artystyczny DJ Wojtek). W konkursie wzięło udział 29 uczniów z 12 szkół z trzech województw. Przybyli uczniowie z Lublina, Zamościa, Białegostoku, Wyszkowa, Puław, Parczewa, Kraśnika, Chełma i Białej Podlaskiej.

Tegoroczną imprezę uświetnili swą obecnością:

 • Pan Marcin Duszek Poseł na Sejm RP,
 • Pan Bogdan Opoń – Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie
 • Pani Małgorzata Kiec – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie
 • Pan Mariusz Kiczyński – Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego
 • Pani Anna Szymala – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Białej Podlaskiej
 • Pani Ewa Koziara – Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej
 • Pani Dorota Grabowska – Dyrektor Centrum Kształcenia Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie
 • Pani Grażyna Lisicka – Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego Oddział w Zamościu
 • Pani Anna Trancyngier – Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego Oddział w Kraśniku
 • Pan Krzysztof Królikowski – Prezes Firmy Polwell z Bydgoszczy
 • Pan Tomasz Kopera – Dyrektor generalny marki ARTEGO
Sponsorzy konkursu:
 • Firma POLWELL z Bydgoszczy reprezentowana przez Pana Prezesa Krzysztofa Królikowskiego i Tomasza Koperę
 • Sklep Jubilerski ,,Karat” - Pani Antonina Wieliczko
 • Sklep z biżuterią Zakątek Błyskotek - Pani Karolina Antonowicz
 • Pani Teresa Uścimiuk z Firmy Reklamowej TESS
 • Pani Katarzyna Grabińska z Gabinetu odnowy biologicznej ONATEA
 • Państwo Joanna Janusz Miłoszowie z NOTABENE
 • Pan Jacek Lewkowicz z KINA MERKURY
 • Pan Karol Nowicki ze sklepu STARA MYDLARNIA
 • Pani Monika Gąsiecka z kawiarni KAWA Z PIANKĄ
 • Pan Eugeniusz Mazur ze SPOŁEM
 • Pani Barbara Bielińska z KWIACIARNI Z PASJĄ
 • Pani Magdalena Chwesiuk z RABARBARU
 • Pani Anna Kowalik z Salonu Fryzjerskiego ANNA
 • Pani Karolina Możdzień z Magii kadru
 • Pan Mariusz Suszczyński POGOTOWIE POWYPADKOWE
 • Pan Henryk Zacharuk – Dyrektor Szkół ZDZ w Białej Podlaskiej
Dekorację stworzyło Studio TOPAZ. Serdeczne podziękowanie należą się również Państwu Barbarze i Henrykowi Nowakom za zaangażowanie w upiększenie Sali na konkurs.
Pan Marcin Zabielski ze STUDIO LIGHT ufundował piękną dekorację światłem.
Oprawą muzyczną i występem wokalnym konkurs uświetniła Grupa Medialna FORTE działająca n naszej Szkole. Członkowie GM FORTE czuwali również nad nagłośnieniem imprezy.
Uczennice Szkoły Wizażu i Charakteryzacji z Warszawy zrobiły niesamowity pokaz makijażu, a Marcin Górniak – iluzjonista rozbawił swoim pokazem iluzji publiczność. W wykonaniu tancerzy Szkoły Tańca i Fitnesu Boogie Town zobaczyliśmy Zumbę, a tancerki ze Szkoły Tańca KONTRA w Białej Podlaskiej, laureatki wielu nagród ogólnopolskich, mistrzynie i wicemistrzynie Europy pokazały się w tańcu jazz i modern. The Air Fighters - grupa parkurowców dodała energii całej widowni. Pani Karolina Duda Prokocka z tancerzami ze Szkoły tańca ZAMEK przygotowała wspaniały pokaz. Patronat:
 • Słowo Podlasia Pani Monika Pawluk i Pan Adam Trochimiuk – które objęło nasz konkurs patronem medialnym,
 • Radio Biper Pani Małgorzata Mieńko i Pan Mariusz Maksymiuk – które zadbało o internetową oprawę naszej imprezy.

Wyniki:

 • I miejsce Martyna Moskal z Technikum w Białej Podlaskiej
 • II miejsca Sylwia Andrzejuk z Technikum w Białej Podlaskiej
 • III miejsca Karolina Karolczuk z Technikum w Białymstoku
 • nagrodę Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Paulina Derlukiewicz z Technikum w Białej Podlaskiej
 • nagroda Dyrektora Szkól Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej Przemysław Mazur z Technikum w Białej Podlaskiej
Wyróżnienia:
 • Izabela Hrycuniak z Technikum w Zamościu
 • Klaudia Jagielska z Technikum w Wyszkowie
Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do swoich szkół pochwalić się nagrodami. Dzięki sponsorom i artystom impreza była niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy wszystkim serdecznie i spotkajmy się za rok na XIV Konkursie.

FOTORELACJE:

Wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dnia 28 lutego br. uczniowie Technikum ZDZ im. K.K.Baczyńskiego uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” połączonego z sesją i konkursowego o „Żołnierzach Wyklętych”.
W Konkursie brało udział 37 drużyn z całego województwa. Białą Podlaską reprezentowała jedynie nasza drużyna złożona z następujących uczniów:
 • Michała Parafiańskiego
 • Sebastiana Jówki
 • Eweliny Kuncer
której opiekunem była Pani Anna Chmiel.
Konkurs miał charakter online i składał się z 25 pytań , gdzie oprócz poprawności odpowiedzi liczył się też czas w jakim ich udzielano.
Ostatecznie uplasowaliśmy się na bardzo wysokiej, 7 pozycji.

GRATULUJEMY

Na fotografiach:

 • Nasza Drużyna podczas konkursu o "Żołnierzach Wyklętych" w sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego
 • Uczestnicy konkursu z Panią Zofią Plewik ps. "Błyskawica" - łączniczka z oddziału Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora"
Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: Adrian