26 Maj 2017
Praca
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Podręczniki na rok 2...
Wykaz podręczników 2...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2016/17-zmiana! 04.05.2017!
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
ZSZ

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Plan pracy LO
Plan pracy Technikum
Plan pracy ZSZ

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie
Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

I miejsce - Patrycja Juszczuk (2TKL) 45p.
II miejsce – Daniel Krasucki (2TFI) 43p.
III miejsce – Ewelina Kuncer (1TKL) – 39p.

4. Katarzyna Kułakowska (2THP) – 37p.
5.Szymon Niedźwiedź (2TFI) – 37p.
6. Anita Jankowska (2AC) – 29p.
7. Patrycja Sęk (2TKL) – 23p.
8. Marcin Melnik (2TFI) – 23p.

Maksymalna ilość punktów do zdobycia – 47
GRATULUJEMY!!!
WYNIKI KONKURSU W SZKOŁACH ZDZ W BIAŁEJ PODLASKIEJ
Dnia 28 lutego 2017 r. odbył się w naszej szkole KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2017 pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.
WYNIKI KONKURSU W SZKOŁACH ZDZ W BIAŁEJ PODLASKIEJ:
Kategoria LIONS (I klasa szkoły ponadgimnazjalnej): Kategoria EAGLES (II, III, IV klasa szkoły ponadgimnazjalnej):
1. Żeberek Paulina (kl. I AC) - 77. 5 p.
2. Olszewska Martyna (kl. I THP) – 73,75 p.
3. Matczuk Martyna kl. (I THP) – 67,5 p.
4. Jędrzejewski Dawid (kl. I TKL) – 66,25 p.
5. Bujnik Jakub (kl. I THP) – 60 p.
6. Harmider Oliwia (kl. I TKL) – 56,25 p.
7. Lichograj Szymon (kl. I TFI) – 45 p.
8. Włodarczyk Natalia (kl. I TFI) – 35 p.
9. Rundicka Klaudia (kl. I AC) – 20 p.
1. Kamiński Bartłomiej (kl. III TKL) – 70 p.
1. Krzysztofczyk Krystian (kl. III TFI) – 70 p.
2. Darczuk Marek (kl. II TKL) – 68,75 p.
3. Niedźwiedź Szymon (kl. II TFI) – 60 p.
3. Stepuch Dawid (kl. III TFI) – 60 p.
4. Mielnik Marcin (kl. II TFI) – 58, 75 p.
5. Krasucki Daniel (kl. II TFI) – 56,25 p.
6. Jastrzębski Konrad ( kl. II TFI) – 55 p.
7. Ciechańska Magdalena (kl. III TKL) – 46,25 p.
8. Kudewicz Klaudia (kl. III THP) – 42,50 p.
9. Laszuk Karolina (kl. III TKL) – 38,75 p.
Kosmiczna Odyseja podczas 13. konkursu fryzjerskiego ZDZ (film)


Pełna wersja artykułu na RadioBiper: Kosmiczna Odyseja podczas 13. konkursu fryzjerskiego
Konsumenci to MY!
20 kwietnia 2017 roku po raz drugi odbyło się spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta.
Sala widowiskowo – sportowa Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej wypełniona była po brzegi uczniami pierwszych klas Liceum, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta. Uczniowie uzyskali informacje o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej i głównych zadaniach instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta.

Pani Rzecznik wyjaśniła procedury składania reklamacji, jak również różnicę pomiędzy gwarancją, a niezgodnością towaru z usługą. Omówiła problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem.
Zgodnie z cytatem „Konsumenci to My wszyscy” J.F.Kennedy’ego, każdy z nas uczestnicząc w codziennym dokonywaniu zakupów jest konsumentem i ważne jest byśmy znali swoje prawa.

Dziękujemy Pani Jolancie Marczuk Miejskiemu Rzecznikowi Praw Konsumenta za przeprowadzenie prelekcji i Pani Agnieszce Jakoniuk za zorganizowanie spotkania.

Święto Narodowe 3 maja
Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3-go maja ustanowione w 1919 roku oraz ponownie w 1990 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą za ojczyznę w kościele pod wezwaniem Świętego Antoniego, a po niej nastąpił przemarsz pod tablicę upamiętniającą historyczne wydarzenia przy ul. Warszawskiej, gdzie głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Dariusz Litwiniuk. Następnie zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły.


Zobacz fotorelację klikając: ***TUTAJ***
Internetowy konkurs wiedzy o krajach anglosaskich

Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Postanowienia ogólne

 1. Celem Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, zwanego dalej Konkursem jest rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania współczesną Wielką Brytanią, popularyzowanie wiedzy o geografii i kulturze Wielkiej Brytanii oraz zachęcenie młodzieży do samodzielnego poszerzania wiedzy w tym zakresie.
   
 2. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas I,II,III Liceum Ogólnokształcącego ZDZ im. K.K. Baczyńskiego, klas I,II,III Technikum ZDZ im. K.K. Baczyńskiego, klas I,II,III Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.
   
 3. Organizatorami konkursu są: Pani Izabela Maziejuk, Pani Marta Szeszko-Dragulska, Pan Piotr Tellos.
   
 4. Zasady udziału w konkursie:
 • Konkurs ma formę testu wiedzy o Wielkiej Brytanii.
 • Zadaniem uczestnika konkursu będzie samodzielne rozwiązywanie testu konkursowego umieszczonego na stronie internetowej szkoły.
 • Test składa się z 20 pytań.
 • Test będzie dostępny na stronie www.zdzbp.pl w dniach 27.04-10.05.2017r.
 • Uczestnicy przesyłają swoje odpowiedzi na e-mail: i.maziejuk@gmail.com do dnia 10.05.2017r. W e-mailu proszę podać imię, nazwisko i klasę.
 • Laureatem konkursu zostanie osoba z najwyższym wynikiem.
 • W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów wśród najlepszych uczestników będzie dogrywka w dniu 18.05.2017r.
 • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 19.05.2017r.
 • Laureaci otrzymają najwyższe oceny z języka angielskiego.

Nasza przyszłość... LOGISTYKA!!!

Wycieczkowa kronika zawodu LOGISTYKA

Dzisiejszy, ciągle rozwijający się świat wymaga nowych rozwiązań, także w takiej branży jak logistyka. Mieli okazję przekonać się o tym uczniowie klas I TKL, II TKL i III TKL technikum logistycznego podczas wycieczki dydaktycznej do Poznania. Program wycieczki był bardzo napięty i bogaty w różnorodne atrakcje. Zaraz po świętach, 19 kwietnia, wypoczęci i pełni energii wyruszyliśmy w drogę.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, podczas której towarzyszył nam pan poseł Marcin Duszek. Wspólnie z panią przewodnik mieliśmy okazję zwiedzić Sejmową Salę Posiedzeń, kaplicę sejmową, Korytarz Marszałkowski, bibliotekę sejmową , a także hall główny, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, a także tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Wycieczka po sejmie była bardzo ciekawa i edukacyjna. Poznaliśmy historię sejmu, dowiedzieliśmy się, jak wyglądają obrady sejmu i jakie spełnia on funkcje. Miłym i zaskakującym akcentem na zakończenie wycieczki po sejmie było zaproszenie przez posła Marcina Duszka na pyszny obiad w stołówce sejmowej. Najedzeni wyruszyliśmy w dalszą drogę. Wieczorem dotarliśmy do miejsca naszego zakwaterowania, schroniska młodzieżowego „Hanka” w Poznaniu. Nazajutrz wstaliśmy bardzo wcześnie, by wspólnie z panią przewodnik zwiedzić jak najwięcej zabytków Poznania, takich jak: bazylika archikatedralna św. Apostołów Piotra i Pawła, Brama Poznańska i Stare Miasto. W bazylice zafascynowały nas podziemia, w których znajdowały się fragmenty starych murów, grobowców pierwszych władców i misy chrzcielnej. Naszą uwagę przykuła również Złota Kaplica, gotycki ołtarz główny oraz spiżowe płyty nagrobne. Na Starym Rynku podziwialiśmy zabytkowe kamienice, ratusz, z wieży którego usłyszeliśmy hejnał i ujrzeliśmy sławne poznańskie koziołki.

Po wizycie na Starym Mieście udaliśmy się do przedsiębiorstwa spedycyjno-transportowego PEKAES. Tam poznaliśmy kulisy pracy logistyka-spedytora. Zobaczyliśmy jak sprawnie funkcjonuje magazyn, kiedy praca jest dobrze zorganizowana. Byliśmy pod wrażeniem precyzji operatorów wózków widłowych śmigających po magazynie. Bardzo miło przyjął nas Pan Dyrektor do spraw przewozów międzynarodowych. Zachęcał do podejmowania pracy w zawodzie logistyka. Zostaliśmy też obdarowani drobiazgami z logo PEKAES. Na zakończenie mieliśmy chwilę wolnego czasu w galerii „Stary Browar”, gdzie mieliśmy okazję podziwiać połączenie tradycji z nowoczesnością.

Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Tam mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w praktyce. Podzieleni na zespoły formowaliśmy paletowe jednostki ładunkowe. Bezkonkurencyjni byli: Martyna, Ewelina, Kacper, Mateusz i Sebastian. Chodzą teraz dumni po szkole w koszulkach studentów WSL – u z napisem „To mi styka! Logistyka”. Dzięki zajęciach w laboratorium RFID zrozumieliśmy jak działa system kodów kreskowych i radiowej identyfikacji towarów. Oj, gdyby nie czesne na uczelni chyba wszyscy chcielibyśmy tam kontynuować naukę.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Browarze Wielkopolskim „Świat Lecha”. Dowiedzieliśmy się tam, jak waży się piwo, jakie są jego składniki, znamy piwowarskie określenia tego napoju. Mieliśmy też okazję degustować piwo, niestety ku naszemu niezadowoleniu tylko bezalkoholowe :)

Po smacznym obiedzie w restauracji „Malta Yacht Club” mieliśmy niepowtarzalną okazję skorzystać z kolejki górskiej „Adrenalinka” oraz toru saneczkowego. Była dobra zabawa i dużo emocji.

   Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Białej. Po drodze wstąpiliśmy na kolację do McDonalda. Podróż minęła wesoło i przyjemnie, a przed szkołą o 2 w nocy czekali na nas już rodzice.

Wycieczka zorganizowana była przez panią Jadwigę Daniluk, z udziałem pani Bożeny Panasiuk i pani Marleny Filipiuk. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Szkoły, Henrykowi Zacharukowi za zgodę na odbycie wycieczki oraz wsparcie finansowe. Mamy nadzieję, iż w przyszłości będziemy mieli okazję odbyć kolejne wycieczki przedmiotowe.

Wyjazd na Targi Motor Show Poznań 2017
Od 6 do 7 kwietnia została zorganizowana dwudniowa wycieczka do Poznania dla klasy ITHP i IITHP. Pierwszego dnia wyjazdu uczniowie zapoznali się z eksponatami w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Po przyjeździe do Poznania młodzież zwiedzała Stare Miasto. 7 marca grupa mogła przez cały dzień zapoznać się z ofertą wystawców Motor Show 2017. To największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. Tegoroczna edycja odsłoniła przed uczniami pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz ciężarowego. Dla miłośników motoryzacji przygotowana była niezliczona liczba atrakcji, międzynarodowych i polskich premier oraz wydarzeń towarzyszących m.in. pokazów stuntu, torów offroad czy car tuningu. Taki wyjazd jest bardzo atrakcyjny i pogłębia wiedzę uczniów gdyż wielu producentów pokazuje układy napędowe w przekroju. Z każdym rokiem pojawia się coraz więcej aut z napędem hybrydowym jak i elektrycznym. Przykładem mogą być elektryczne samochody marki Tesla.

Opiekunowie wycieczkiSławomir Malicki , Grzegorz Michaluk

Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: Adrian